موتور فروش
موتور فروش
موتور فروش,فروش موتور سیکلت,خرید و فروش موتور سیکلت,باتری مناسب برای موتور سیکلت کدام است؟,باتری موتور سیکلت,باتری مناسب موتور سیکلت

باتری مناسب برای موتور سیکلت کدام است؟

در این خبر می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که بهترین باتری برای موتور سیکلت کدام است.

موتور فروش | باتری مناسب برای موتور سیکلت کدام است؟

باتری لیتیومی مناسب برای موتور سیکلت است. باتری های لیتیومی کم وزن هستند و قدرت بالایی در طول عمر باتری دارند. آنها همچنین توانایی بالا در عرضه حالت برق به موتور سیکلت را دارند و باعث کاهش زمان شارژ مورد نیاز برای شارژ کامل می شوند. علاوه بر این، باتری های لیتیومی در برابر نوسانات دما و شوک مقاوم هستند که در شرایط سختی که می تواند در سفرهای با خطر و آب و هوای بد رخ دهد بسیار مهم است. این باتری ها نیز معمولاً اندازه کوچکتری دارند و در جاهای محدود قرار می گیرند، به همین دلیل باتری های لیتیومی معمولاً به عنوان گزینه ای مناسب برای موتور سیکلت ها در نظر گرفته می شوند.

برای شناخت بهترین باتری باید به چند فاکتور توجه داشت:

اولین نکته: کشور سازنده باتری

دومین نکته: شرکت تولید کننده

سومین نکته: تاریخ تولید آن

بهترین تولید کنندگان باتری موتور سیکلت

بهترین باتری های تولید شده در اختیار کشور کره است. البته کشور ژاپن هم در ساخت باتری موتور پیشرو است اما لازم به ذکر است که به علت تحریم، چند سالی می‌شود که واردات باتری از این کشورها به صفر رسیده است. پس یک کشور مانده که تولید باتری آن در مرحله خوب و یا خیلی خوب قرار دارد، در ایران چند شرکت تولید کننده باتری موتور سیکلت وجود دارد و با اینکه چند سالی از افتتاح خط تولید و روانه کردن آن به بازار می گذرد، توانسته اند رضایت مشتری دراین موضوع به دست بیاورند.

بهترین باتری موتور سیکلت

هم اکنون باتری های وادراتی از کشور چین و یا تایلند در بازار موجود است که به دلیل تاریخ تولید جدید و کیفیت بالا توانسته‌اند سهم بیشتری از بازار را نصیب خود کنند. به طور مثال یک باتری از برندهای تولید داخل برای موتور سیکلت 12 ماه کار می کند و همین باطری از برند های چینی و تایوانی 36 الی 48 ماه عمر می کند. برندهای چینی مثل PARACO و IBIZA بر روی موتورهای بنلی و همچنین موتور های هوندا و طرح کلیک به مدت 3 سال الی 5 سال عمر میکنند.

به نظر کارشناسان موتور فروش تفاوت زیادی از نظر کیفیت بین باتری موتورسیکلت های چینی و ایرانی وجود دارد و در حوزه قیمت باید با توجه به تفاوت زیادی بین قیمت های باتری های ایرانی و خارجی وجود ندارد و این امر کار شناسان ما را وادار می سازد تا به مشتری ها توصیه کنند که از برند خارجی استفاده کنند. البته تولید کنندگان باطری خودرو در این موضوع خیلی پیشرفت چشمگیری داشته اند اما تولید کنندگان باتری موتور سیکلت هنوز در مرحله تست و آزمایش از طریق بازار هستند.

موتور فروش,فروش موتور سیکلت,خرید و فروش موتور سیکلت,باتری مناسب برای موتور سیکلت کدام است؟,باتری موتور سیکلت,باتری مناسب موتور سیکلت

 

در موضوع آمپر بندی موتور سیکلت باید به عرض برسانیم که در چند آمپر تنوع محصولی وجود دارد. برای مثال باتری هوندا بدون استارت 3 آمپر، باتری موتور سیکلت طرح کلیک 7 آمپر، باتری کلیک اصلی 5 آمپر، باطری آپاچی 9 آمپربلند، باتری بنلی 300 سی سی 9 آمپرکوتاه و …

در دل باتری ها علاوه‌بر آمپر، بلندی و کوتاهی و پهنای باتری نیز مدنظر است. ابعاد باید طبق باتری فابریک باشد. به جز باطری های فابریک سعی کنید از محصولی با ابعاد بزرگتر استفاده نکنید چون به جای باتری صدمه وارد می کند.

چند نکته مهم در مورد باتری موتور سیکلت که کارشناسان موتور به شما توصیه می‌کنند:

شرایط نگهداری و عوامل افزایش طول عمر باتری موتور سیکلت

هر وقت که شما باتری جدید موتور را نصب کردید حتما از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 1. باتری بر جای خود نصب شده است و زائدگی زیر آن وجود ندارد
 2. اتصالات به سر باتری کاملا محکم باشد جابه جا نصب نشده باشد
 3. بررسی میزان ولتاژ شارژر موتور سیکلت
 4. استفاده نکردن از وسایل غیر استاندارد برای موتور سیکلت مانند GPS با وات بالا
 5. رفع خرابی و اتصال در سیم کشی موتور سیکلت
 6. ببرسی فیوز و سوکت های اتصال برق باتری
 7. خارج کردن باتری از مدار برق موتور؛ هنگامیکه شما قصد استفاده از موتور را ندارید، بهتر است بگذارید باتری موتور حداکثر شارژ خود را بگیرد که معولا طی 2 تا 3 ساعت انجام میشود. سپس باتری را از موتور خارج کرده یا یکی از سرباتری های آن را باز کنید در این صورت میزان استفاده از باتری به حداکثر خواهد رسید.

علائم خرابی باتری موتور سیکلت

در دنیای امروز موتورسیکلت بیش از قدیم به باتری موتور سیکلت برای راه‌اندازی و فعالیت احتیاج خواهد داشت و زمانی که افت ولتاژ در این قطعه بوجود بیاید، امکان نمایان شدن هر یک از عوامل زیر بوجود می آید:

 1. افت و کاهش شتاب موتور سیکلت
 2. اختلال در عملکرد سیستم برق موتور
 3. تغییر در صدای بوق موتور
 4. عدم استارت خوردن و روشن شدن موتور
 5. گاها خاموش کردن موتور در مسیر
 6. باد کردن بیش از اندازه باتری

موتور فروش,فروش موتور سیکلت,خرید و فروش موتور سیکلت,باتری مناسب برای موتور سیکلت کدام است؟,باتری موتور سیکلت,باتری مناسب موتور سیکلت

دلایل خرابی باتری موتور سیکلت

عموما چندین عامل کلی بر روی خرابی باتری موتور سیکلت تاثیر دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

 1. گرما و لرزش این دو علت بلاشک تاثیر بسزایی در کاهش عمر مفید باتری موتور سیکلت دارد. گرما باعث منبسط شدن و تغییر شکل باتری می‌شود و لرزش باعث از هم گسستگی صفحات سربی که نهایتا منجر به خرابی باتری موتور می‌شود.
 2. شارژ بیش از اندازه، یکی از دلایلی که کارشناسان فنی موتور فروش پس از نصب با دستگاه دیجیتال نسبت به سلامت آن اهمیت و دقت لازم را به خرج می‌دهند، بررسی ولتاژ برق شارژر موتور سیکلت است.
 3. نداشتن اتصالات محکم، اگر هنگام تعویض باتری اتصلات شما استاندارد نباشد و یا محکم نشده باشد، باعث استاده جریان باتری می‌شود که عمر باتری را کاهش می یابد.
 4. شکستگی در بدنه باتری که موجب نشت و تحلیل محلول داخل آن می‌شود.
 5. استفاده و بارگیری بیش از اندازه از باتری موتور مانند نقشه یاب، زنون وغیره.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *